Zagospodarujemy Twoją magazynową przestrzeń Wyposażenie magazynów - konsultacje Projekt magazynu wysokiego składowania Dostawa i montaż regałów wysokiego składowania

Wyposażenie magazynów


Podstawę hali magazynowej tworzą oczywiście służące do składowania towarów regały, aby jednak mogły one spełniać swoja funkcje jak najlepiej i gwarantować pracownikom bezpieczne warunki, dobrze jest wyposażyć je w szereg akcesoriów, dzięki którym znacząco zmaleje ryzyko nieszczęśliwego wypadku, a magazyn nabierze dużo bardziej estetycznego wyglądu.

Belki poprzeczne
Standardowa konstrukcja regału opiera się na pionowych ramach i podłużnych poziomych belkach, nazywanych także trawersami. Wzbogacenie konstrukcji o dodatkowe poprzeczne belki pozwoli nabrać jej większej stabilności i wytrzymałości. Stosuje się je przy dużych ciężarach i paletach o słabej kondycji. Malowanie proszkowe zabezpiecza każdy element przed działaniem procesów korozyjnych.

Półki siatkowe
Nie wszystkie towary nadają się do magazynowania na paletach ze względu na niewielkie rozmiary lub delikatność. W przypadku takich produktów najlepsze będą półki siatkowe, które umieszcza się na poziomach belkowych regałów. świetnie sprawdzają się one w chłodniach i mroźniach, w których ważne jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza, niektóre magazyny stosują je również jako środek zabezpieczający, uniemożliwiający przejeżdżanie pod regałami. Półki siatkowe w naszej ofercie standardowo produkowane są w dwóch wymiarach (1050 x 880 oraz 1100 x 800), realizujemy jednak również specjalne zamówienia. Półki siatkowe stanowią funkcjonalną alternatywę dla klasycznych modeli o pełnej budowie. Nie osiada na nich kurz, a w momencie wystąpienia pożaru daje większe możliwości ugaszenia ognia.

Separatory
Te elementy mocuje się na półkach siatkowych w celu podzielenia ich na mniejsze strefy. Znacząco ułatwia to zachowanie porządku, zapobiega mieszaniu się produktów i poprawia estetykę składowania. Delikatna struktura przegród nie uszkadza opakowań.

Ograniczniki wysuwu palet
Towar, który nie został odpowiednio umieszczony na regale może stwarzać na magazynie ryzyko wypadku. Wytrzymała, metalowa rura o kwadratowym przekroju, pokryta dodatkową powłoką cynkową, dopilnuje, aby paleta nie została wsunięta w regał zbyt głęboko i stabilnie osiadła na jego przęsłach. Tego typu akcesoria zamontować można zarówno w wariancie pionowym jak i poziomym.

System RACK83
Ten rodzaj regałów paletowych wycofany został z produkcji już wiele lat temu, jednak wciąż można spotkać je w wielu magazynach. Nasza firma wszystkim klientom, którzy nadal wykorzystują system RACK83 służyć może jako baza części zamiennych oraz szansa na rozbudowę lub modyfikację zabudowy. Wśród dostępnych elementów znajdują się miedzy innymi belki oraz słupy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że firmy naszych klientów mają bardzo różną działalność i potrzebują wyposażenia dokładnie dostosowanego do ich potrzeb. Na specjalne zamówienie tworzymy również niestandardowe elementy, ściśle według dostarczanej nam przez klientów specyfikacji.