Zagospodarujemy Twoją magazynową przestrzeń Wyposażenie magazynów - konsultacje Projekt magazynu wysokiego składowania Dostawa i montaż regałów wysokiego składowania

Regały paletowe wjezdne DRIVE IN

Każdemu właścicielowi hali magazynowej zależy na jak najlepszym zagospodarowaniu powierzchni, aby mogła pomieścić największą możliwą ilość towaru, jednocześnie nie łamiąc przepisów BHP oraz nie zagrażając bezpieczeństwu pracowników. Niestety często regały rzędowe wymuszają powstanie niepotrzebnych ciągów komunikacyjnych, stwarzając wolne przestrzenie, które można znacznie lepiej wykorzystać. Warto w tym celu zastosować regały paletowe wjezdne typu DRIVE IN.

Cechą wyróżniającą tego rodzaju konstrukcje jest całkowity brak ciągów komunikacyjnych pomiędzy konstrukcjami - tunele wykorzystywane są do składowania towaru. Tego rodzaju system nazywany jest blokowym. Towar jest układany na paletach, które następnie umieszczane są na prowadnicach. Wózki widłowe wjeżdżają i wyjeżdżają z tunelu, umieszczając bądź odbierając kolejne skrzynie. Regały paletowe wjezdne DRIVE IN stosowane są w szczególności w przypadku towarów, do których stały, łatwy dostęp nie jest potrzebny.

Aby zapewnić jak największą wytrzymałość regałom paletowym DRIVE IN, zastosowaliśmy blachę ocynkowaną. Jednak jej grubość, a także ogólne parametry całej konstrukcji są już w pełni uzależnione od indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Istotna jest także jej konfiguracja, która wraz z wieloma innymi czynnikami wpływa następnie na ogólny udźwig prowadnic. Na życzenie naszych Klientów możemy również wykorzystać rozmaite akcesoria, w tym ograniczniki wysuwu palet, osłony czołowe i boczne, a także półki siatkowe.

Wśród zalet regałów DRIVE IN można wymienić przede wszystkim lepsze zagospodarowanie przestrzeni - szacuje się, że powierzchnia magazynu może zostać wykorzystana nawet w 90%, czyli o około 40% więcej, niż w przypadku standardowych konstrukcji rzędowych. Automatycznie wiąże się to również z korzyściami ekonomicznymi - w magazynie można przechować znacznie więcej towaru, nie wymuszając na właścicielu rozbudowy obiektu bądź zakupu nowego. Nie musi on również rezygnować z przyjęcia kolejnych partii towaru, ponieważ posiada miejsce na ich przechowanie.

Tego rodzaju rozwiązania zapewniają bezpieczne oraz ekonomiczne "składowanie bloków" towarów, których nie można składować w sposób tradycyjny, jeden na drugim.

regały paletowe wjezdne DRIVE IN regały paletowe wjezdne DRIVE IN regały paletowe wjezdne DRIVE IN regały paletowe wjezdne DRIVE IN regały paletowe wjezdne DRIVE IN regały paletowe wjezdne DRIVE IN