Zagospodarujemy Twoją magazynową przestrzeń Wyposażenie magazynów - konsultacje Projekt magazynu wysokiego składowania Dostawa i montaż regałów wysokiego składowania

Regały przesuwane MOVO

Regały przesuwne typu MOVO budowane są na bazie ruchomych podstaw wyposażonych w wózki ze stalowymi kołami, poruszających się za pomocą napędu elektrycznego po szynach zainstalowanych w posadzce magazynu.
Optymalizacja powierzchni składowania - podwojenie ładowności magazynu.  
Dzięki możliwości przesuwania, a co za tym idzie braku zbędnych w danej chwili korytarzy istnieje możliwość oszczędności kubatury magazynu nawet do 42% w porównaniu z klasycznymi regałami stałymi. Pojemność magazynu wyposażonego w regały przesuwne może być do 83% (prawie dwukrotnie) większa niż pojemność takiego samego magazynu wyposażonego w regały paletowe rzędowe. Ruchome podstawy dobierane są w zależności od konfiguracji regałów i obciążeń. Modularna konstrukcja podstaw na którą składają się wózki, belki przednie i tylne oraz stężenia poprzeczne pozwala na dopasowanie regałów do wymagań użytkownika i istniejących pomieszczeń. Szyny po których poruszają się bazy są montowane 'na' lub 'w' posadzce w zależności od tego czy jest to nowo budowany budynek czy też istniejące pomieszczenie. Również specjalne wymagania związane z posadzką wynikające np. z instalacji pod posadzką mogą zostać spełnione w zależności od potrzeb klienta ale wymagają uszczegółowienia i zdefiniowania konkretnej specyfikacji.  
Bezpieczeństwo przy składowaniu nawet najcięższych materiałów.

Bazy ruchome standardowo są wyposażone w listwy bezpieczeństwa - odłączają napęd w przypadku natrafienia na przeszkodę oraz w wyłączniki bezpieczeństwa które unieruchamiają system. Ponadto istnieje możliwość instalacji systemu fotokomórek które blokują system w przypadku wejścia przez osobę lub wjechania wózkiem pomiędzy regały. Dostępny jest również system zdalnego sterowania drogą radiową.  
Movo - różne wymiary i elastyczność przy rozwiązaniach standardowych.

Istnieje wiele wariantów sterowników systemu poczynając od prostych włączników na każdym regale do zintegrowanych z systemem komputerowym sterowników radiowych. Wielkość systemu może być dostosowana do indywidualnych życzeń użytkowników. Belki oraz słupy stosowane w systemie regałów przesuwnych są takie same jak w regałach paletowych klasycznych. Do dyspozycji użytkownika oferowane są standardowe belki o długościach przystosowanych do składowania palet EURO i FIN.  
regały paletowe jezdne MOVO regały paletowe jezdne MOVO regały paletowe jezdne MOVO