Zagospodarujemy Twoją magazynową przestrzeń Wyposażenie magazynów - konsultacje Projekt magazynu wysokiego składowania Dostawa i montaż regałów wysokiego składowania

Regały półkowe przepływowe CARTONFLO

W halach magazynowych, hurtowniach, centrach dystrybucji bądź w zakładach produkcyjnych wyróżniających się znaczną liczbą stref obsługi ręcznej warto zastosować regały półkowe przepływowe typu CARTONFLO. To właśnie one znacząco ułatwiają dostęp do towaru oraz jego eksploatację, przyspieszając prowadzone prace transportowe bądź produkcyjne. Zasada działania tego rodzaju konstrukcji opiera się na umieszczeniu towaru na modułach rolkowych w myśl zasady FIFO - First In, First Out (pierwsze weszło, pierwsze wyszło).

Oznacza to, że towar zostaje załadowany z jednej strony, a odebrany z drugiej. Ponadto jego przepływ przebiega płynnie - po usunięciu pierwszego produktu, pozostałe przesuwają się grawitacyjnie na kolejne miejsca. Doskonałe grawitacyjne systemy dynamiczne w połączeniu ze stabilną konstrukcją wsporczą półek, gwarantują trwałość i niezawodność na wiele lat. Są one również rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie - pracownicy szybciej wykonują zlecone obowiązki, znacząco podnosząc wydajność całego zakładu bądź magazynu.

Tego rodzaju rozwiązanie jest korzystne w szczególności w przypadku produktów żywnościowych bądź po prostu starzejących się. Pierwszy załadowany produkt posiada pierwszeństwo obsługi - niezależnie czy ma on zostać przetransportowany w inne miejsce, czy od razu wykorzystany na linii produkcyjnej lub komplementacyjnej. Przyspiesza to rotację towaru bezpośrednio w centrum dystrybucji bądź też w magazynie. Na prowadnicach regału półkowego przepływowego CARTONFLO można umieścić równolegle różnego rodzaju produkty, pozwalając pracownikom wybrać te, które są niezbędne w danym momencie.

Wykonujemy regały półkowe przepływowe typu CARTONFLO z blachy ocynkowanej, aby zapewnić największą wytrzymałość całej konstrukcji. Ponadto możemy pomalować je proszkowo na wybrany przez Państwa kolor, aby dopasować całość do pozostałych elementów wyposażenia magazynu. Wysokość, udźwig oraz inne parametry ustalane są indywidualnie - w pełni dopasowujemy się do potrzeb naszych Klientów.

Regały mogą zostać również poszerzone o takie dodatkowe udogodnienia oraz akcesoria, jak osłony boczne i czołowe. Są one istotne w szczególności w sytuacjach, gdy wokół konstrukcji często poruszają się wózki widłowe bądź innego rodzaju maszyny transportowe. Osłony uniemożliwiają trwałe uszkodzenie regału w przypadku nagłego uderzenia, w rezultacie chroniąc produkty przed zniszczeniem bądź całą konstrukcję przed przewróceniem.

regały półkowe przepływowe CARTONFLO