Zagospodarujemy Twoją magazynową przestrzeń Wyposażenie magazynów - konsultacje Projekt magazynu wysokiego składowania Dostawa i montaż regałów wysokiego składowania

Ochrona regałów


Magazyn to miejsce, w którym naprawdę nietrudno o wypadek, dlatego stosowanie środków ochrony osobistej i maksymalna ostrożność to absolutna podstawa. Chcąc stworzyć przyjazne środowisko pracy warto jednak zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują zagrożenia, a do takich należą elementy ochrony regałów.

Po magazynie poruszają się często różnego rodzaju maszyny, którymi ciężko jest manewrować. Przypadkowe uderzenia w półki i słupy są zjawiskiem trudnym do uniknięcia. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków ochronnych, tego typu sytuacje nie będą skutkować uszkodzeniami towaru ani też nie naruszą w poważny sposób stabilności regału. Ryzyko nieszczęśliwego wypadku spadnie i ograniczone zostaną koszty związane z ewentualnymi naprawami. W naszej ofercie prezentowane są trzy rodzaje metalowych odbojnic, których zadaniem jest ochrona regałów przed uszkodzeniami.

Osłony narożnikowe
Przymocowywane do podłoża, wykonane z solidnej blachy odboje zapobiegają przypadkowym uderzeniom. Dzięki możliwości pomalowania na dowolny kolor będą one nie tylko doskonale widoczne dla wszystkich pracowników, ale również wpasują się w estetykę magazynu. Zabezpieczać w ten sposób można zarówno słupy regałów jak i elementy instalacji magazynowych, można także wykorzystać je do ochrony bram lub przejazdów między korytarzami, praktycznie w każdym miejscu, w którym występuje wzmożony ruch wózków magazynowych.

Osłony czołowe
Ich stosowanie zalecane jest przez przepisy BHP. Zamontowane na pojedynczych słupach regału i przymocowane do posadzki za pomocą specjalnych kotew, prezentowane odbojniki podnoszą stabilność konstrukcji i minimalizują skutki uderzeń. W naszej ofercie dostępne są zarówno modele standardowe jak i wjezdne. Dzięki odpowiednio zaprojektowanemu kształtowi wprowadzana paleta nie narusza elementów konstrukcji ani nie uszkadza wózka widłowego.

Osłony boczne
Są to dłuższe, metalowe profile, montowane przy bocznych ramach profili regałowych. Ich zadaniem jest ochrona tych kluczowych dla stabilności całej konstrukcji elementów przed uszkodzeniami i uderzeniami, zwłaszcza najbardziej delikatnych miejsc czyli stężeń. Mogą one w całości być zbudowane ze stali, jak i posiadać drewniane wypełnienie. Warto zastosować je na każdym obszarze, w którym ruch wózków transportowych jest wzmożony.

Standardowo wszystkie wykonywane w naszej firmie osłony mają wysokość 400 milimetrów i 4 milimetry grubości, tworzymy jednak odbojnice również o innych parametrach, w oparciu o indywidualne zamówienia. Wszystkie osłony spełniają ówczesne normy. Dzięki malowaniu proszkowemu zyskują one nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również dodatkowa powłokę antykorozyjna, która znacząco przedłuża ich żywotność.

Naprawy uszkodzonych regałów, serwisowanie zepsutych wózków, a także straty związane ze zniszczeniem towaru mogą być naprawdę kosztowne, a gwarancja ochrony zdrowia i życia pracowników jest wartością, która w ogóle nie podlega wycenie. Odpowiednia ochrona regałów przyniesie magazynowi wyłącznie same korzyści.