Zagospodarujemy Twoją magazynową przestrzeń Wyposażenie magazynów - konsultacje Projekt magazynu wysokiego składowania Dostawa i montaż regałów wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania


żaden zapis w polskim prawie nie definiuje jednoznacznie, czym są magazyny wysokiego składowania. Jest to nazwa potoczna, która nie odnosi się do konkretnych parametrów. Niektóre z opracowań wskazują na wysokość w zakresie od 7 do 25 metrów, inne na specjalistyczne wyposażenie techniczne lub konieczność nadzoru systemu komputerowego nad stanem magazynu i pracą używanych do załadunku i rozładunku urządzeń. Nie są to jednak oficjalne wyznaczniki. Zdarza się, iż regały wysokiego składowania są już integralną częścią konstrukcji budynku, mówi się w takim przypadku o magazynach samonośnych. W tego typu konstrukcjach regały nie tylko utrzymują ciężar składowanych produktów oraz swój własny, ale częściowo także elementów konstrukcyjnych hali magazynowej.

Montaż wysokich regałów to wydajny sposób na zoptymalizowanie infrastruktury magazynu i zaoszczędzenie nieco miejsca, przy jednoczesnym zapewnieniu wygodnego dostępu do każdej palety. Powierzchnia składowania zostaje zmaksymalizowana, a i stan magazynu łatwiej jest kontrolować. Aby jednak zarówno towar jak i przebywający w pobliżu pracownicy byli odpowiednio zabezpieczeni, konstrukcja nośna musi być wytrzymała i stabilna, dlatego już na etapie projektowania kluczowe będzie znalezienie najbardziej wydajnych rozwiązań.

Prezentowane w naszej ofercie regały paletowe P90 pozwalają na przechowywanie dowolnych towarów z zachowaniem wszystkich wymaganych norm bezpieczeństwa. Dzięki szerokiej gamie dostępnych typów i rozmiarów belek są one dostatecznie wytrzymałe, aby tworzyć z nich wielokondygnacyjne konstrukcje. Bogate zaplecze techniczne pozwala nam dokładnie dostosować każdy produkt do przedstawionych wymagań, nie tylko pod względem dostępnej przestrzeni magazynowej, ale także wymiarów i masy towarów, które będą na regałach przechowywane. Dodatkowo, aby maksymalnie podnieść funkcjonalność naszych wyrobów, do dyspozycji klientów oddajemy szeroką gamę akcesoriów, które zabezpieczą je przed uderzeniami i przypadkowym uszkodzeniem.

W przypadku regałów, których wysokość nie przekracza 14 metrów do załadunku palet można używać wózków trójstronnych z wysięgnikiem, w przypadku konstrukcji przekraczających ten pułap konieczne jest zastosowanie układnic, które obsługiwane są przez systemy zautomatyzowane. Nasze wyroby umożliwiają zastosowanie każdej z tych metod.

Jednym z najczęstszych problemów, które dotykają wyposażenie magazynów są procesy korozyjne. Mają one negatywny wpływ na żywotność metalowych elementów i mogą przyczyniać się do osłabienia całości konstrukcji, co w przypadku dużych obciążeń, którym poddawane są regały ma naprawdę kluczowe znaczenie. Nasza firma starannie zabezpiecza wszystkie profile poprzez malowanie proszkowe lub galwanizację, dzięki czemu nawet wieloletnie użytkowanie nie tylko nie ma wpływu na estetyczny wygląd regałów, ale także nie powoduje spadku ich funkcjonalności. Jak najbardziej nadają się na zewnątrz, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne. Regały wysokiego składowania zamówione w naszej firmie będą gwarancją, że Państwa magazyn będzie miejscem bezpiecznym, ale jednocześnie właściwie zorganizowanym i uporządkowanym.