Zagospodarujemy Twoją magazynową przestrzeń Wyposażenie magazynów - konsultacje Projekt magazynu wysokiego składowania Dostawa i montaż regałów wysokiego składowania

Regały przepływowe FIFO, PUSH-BACK

Prezentujemy najlepsze rozwiązania w zakresie gospodarowania przestrzeni magazynowej, dzięki którym wykorzystają Państwo do nawet 90% dostępnej powierzchni. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu regałów paletowych przepływowych typu FIFO oraz PUSH-BACK - w obu przypadkach wykonanych z wytrzymałej blachy ocynkowanej.

FIFO

Tego typu regał ma zastosowanie w magazynach i w zakładach produkcyjnych, gdzie jest duża ilość takich samych towarów o dużej rotacji, które nie mogą się starzeć - mogą to być przykładowo różnego rodzaju produkty spożywcze (owoce, warzywa). Nazwa FIFO pochodzi od angielskiego First In, First Out, czyli dosłownie tłumacząc: „pierwsze weszło, pierwsze wyszło”.

Składowanie odbywa się z wykorzystaniem modułów rolkowych, po których palety przemieszczają się grawitacyjnie od części załadowczej do wyładowczej. Najprościej ujmując, towar, który został jako pierwszy załadowany na regał przepływowy paletowy, zostaje automatycznie przetransportowany do miejsca, gdzie jest on odbierany oraz przekazywany następnemu odbiorcy. Często konstrukcja jest tak umieszczona, aby miejsce odbioru znajdowało się w miejscu, gdzie wózki widłowe mogą łatwo przetransportować towar do np. ciężarówki.

PUSH-BACK

Alternatywną propozycją dla FIFO są regały działające zgodnie z zasadą FILO - First In, Last Out, czyli pierwsze weszło, ostanie wyszło. Towar, który został załadowany jako pierwszy, zostanie odebrany jako ostatni. Dlatego należy stosować te konstrukcje wyłącznie w przypadku identycznego towaru, który nie posiada daty ważności do spożycia bądź innego rodzaju eksploatacji. Zastosowaliśmy w nich specjalne prowadnice bądź grawitacyjne systemy rolkowe, które dbają o odpowiednie przemieszczenie towaru.

W przeciwieństwie do systemów typu FIFO, PUSH-BACH umożliwia załadowanie lub wyładowanie towaru wyłącznie z jednej strony - siła wózka widłowego umożliwia przepchnięcie palet podczas załadunku, a prowadnice grawitacyjne przesuwają towar samoczynnie podczas wyładunku. Zaletą tego systemu jest brak przymusu wykorzystywania specjalistycznych wózków widłowych, które poruszałyby się wewnątrz konstrukcji.

Zastosowane najwyższej jakości elementy konstrukcyjne oraz rolki, gwarantują długotrwałe i niezawodne działanie. Same parametry regałów paletowych przepływowych, zarówno typu FIFO, jak i FILO (PUSH-BACK), są uzależnione od potrzeb naszych Klientów - w pełni dostosowujemy ich wymiary, a także dodatkowe akcesoria, np. osłony czołowe i boczne oraz półki siatkowe. Udźwig zależy przede wszystkim od konfiguracji konstrukcji.

regały przepływowe FIFO, PUSH-BACK regały przepływowe FIFO, PUSH-BACK regały przepływowe FIFO, PUSH-BACK