REGAŁY PALETOWE

Regały paletowe

W ręce naszych klientów pragniemy oddawać wyłącznie najlepsze i sprawdzone rozwiązania. Przez lata doświadczenia, na bieżąco śledzimy wszelkie nowości z branży i uzupełniamy naszą ofertę o najpotrzebniejsze elementy.

Rodzaje regałów paletowych

W naszym asortymencie dostępne są następujące rodzaje regałów paletowych:

  • standardowe P90 – pozwalają one na uporządkowanie wszelkich towarów, znajdujący się w Państwa magazynie. Dzięki temu, powierzchnia odkładcza znacznie się powiększy. Tego typu artykuły są uniwersalne. Niezwykle trwałe konstrukcje pozwalają na systematyzowanie różnego rodzaju produktów.
  • wjezdne DRIVE IN – przygotowane są z myślą o zmniejszeniu ilości korytarzy roboczych, a przez to zwiększeniu miejsca odkładczego magazynu.
  • jezdne MOVO – tego typu rozwiązanie, oparte jest na bazie elektrycznie napędzanych wózków ze stalowymi kołami, które poruszają się na zainstalowanych w tym celu szynach.
  • przepływowe FIFO, PUSH-BACK – idealne do przechowywania towarów o dużej rotacji, z krótkim terminem ważności.

Wszystkie proponowane przez nas regały paletowe dostosowywane są do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Jaką technikę składowania wybrać?

Aktualnie w większości magazynów wykorzystywane są głównie trzy techniki składowania, a mianowicie:

  • FIFO (czyli First In First Out) - przewidziana na ciągły przepływ towarów. Jest najpowszechniejszą metodą, wykorzystywaną głównie przy konstrukcjach przelotowych. Proponujemy regały paletowe rzędowe, które bardzo dobrze sprawdzą się przy tego rodzaju technice składowania.
  • LIFO (czyli Last In First Out) – przewidziana jest na tzw. workowy układ magazynu. Z uwagi na specyficzny charakter nie należy do najczęściej stosowanych metod, jednak doskonale sprawdza się w magazynowaniu towarów nie starzejących się. W tej technice warto postawić na regały paletowe Push –Back, czy wjezdne drive-in. Przy tej metodzie nie ma konieczności dostępu w każdej chwili do każdego przechowywanego towaru.
  • FEFO (czyli First Expired First Out) – przewidziana jest tam, gdzie selektywność towarów odgrywa najważniejszą rolę. Technika ta jest stosowana przede wszystkim w przemyśle spożywczym i przy przechowywaniu towarów z krótką datą ważności.